Ürün ve Çözümler

Araç Takip Cihazı

GPS araç takip cihazları, tek bir araba veya tüm bir araç filosunun izlenmesi için çok değerli cihazlardır. Gerçek zamanlı bir araç takip cihazı, önceden ayarladığınız parametrelere dayanarak bildirim veya e-posta uyarıları dahil olmak üzere size en güncel hız ve konum bilgilerini sunar.

Şoförünüzün yoldan çıkıp çıkmadığını veya çocuğunuzun hız yapıp yapmadığını merak ediyorsanız, bu araç takip cihazları size ihtiyacınız olan cevapları sağlar.

Ayrıntılı raporlar, bir aracın nerede olduğunu, nereye gittiğini, ne kadar hızlı gittiğini ve ne süre rölanti yaptığını gösterir.

Motor Takip Cihazı

Motosiklet Takip Sistemi, motorunuzun anlık ve geçmişe yönelik hareketlerini, izlemenizi saglayan hizmettir.

Takip cihazı, içerisinde yer alan özel bataryası sayesinde motorunuzun aküsünü bitirmeden hizmet sunar. Aynı zamanda motorun aküsünün bitmesi durumunda da çalışmaya devam eder.

Bunun yanı sıra içerisinde yer alan dahili g-sensörü ile kontak kapalı durumlarda meydana gelen hareketlere yönelik bildirim sağlar.

Dorse Takip Cihazı

Dorse Takip Cihazı, yurt içi ve yurt dışı seferleri sırasında dorselerin izlenebilmesini, bulundukları lokasyonların öğrenilebilmesini, belirlenen noktaya varış, varış zamanları ile bekleme sürelerinin tespit edilebilmesini sağlayan ve raporlayan bir sistemdir.

Özel üretimi sayesinde mıknatıslı ve montaj gerektirmeyen bir üründür.

Kişi Takip Cihazı

Kablo bağlantısı olmadan çocuklarınızı, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerinizi ve evcil hayvanlarınızı takip edebilirsiniz.

Belirlediğiniz alan alarmları ile hareketlerinden anında haberiniz olur. GPS bilgisi alınamayan durumlarda (kapalı otopark vb.) hücresel konum (Cell Locator) desteği, sesli görüşme ve titreşim özelliği, G sensörü, hızlı GPS bağlantısı gibi özellikleri ile her zaman takipte olursunuz.

Can Bus

Canbus ile uyumlu marka ve modellerde yakıt tüketimi, hız, total km, motor RPM %’si, devir bilgisi, pedal yuzdesi ve motor sicakligi vb. bilgileri motorun bilgisaarından okuyup kullanıcıya sunan sistemdir.

Bu bilgiler sayesinde yakıt tüketim maliyetleri kontrol altına alınır ve sürücü performansları analiz edilir.

Panik Acil Durum Buttonu

Butona basıldığında, acil durum alarmı oluşturularak, araçtaki anlık kamera görüntüleri kontrol merkezine gönderilir. Böylelikle gerekli müdahale gerçekleştirilir.

Bir tehlike anında butona basılacak cihaz vediği sinyal sayesinde; GPS üzerinden ilgili aracın konumuna ulaşılır ve yardım gönderilir.

Ayrıca araçlardaki iç ve dış kameralar acil durumun canlı olarak izlenmesini ve kaydedilmesini sağlar.

Bu sistem genellikle taksiler, otobüsler, servisler ve minibüsler tarfından kullanılır.

Yolcu ve sürücü güvenliği için önem taşıyan bu sistem İstanbulda bir çok toplu taşıma aracında kullanımdadır.

Motor Kitleme

Motor blokaj araç takip cihazı ile entegre çalışan üründür. Aracın motorunu uzaktan mobil applikasyondan veya webden durdurulmasını sağlar.

Hırsızlık, istediğiniz zaman aralığında kullanılamaması gibi durumlarda motoru uzaktan kitleyebilirsiniz. Bu ürün sayesinde aracınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Araç takip cihazı montajı esnasında araç takip ile entegre olarak çalışan röle montajı yapılması gerekmektedir.

Depo Kapağı Sensörü

Depo kapakları sayesinde aracın depo kapağının açıldığı yer ve zamanı kontrol edilebilir. Depo kapağı her açıldığında size mail veya notifikasyon gelmesini tercih edebilirsiniz.

Yakıt çalınmasına karşı depo kapağı açıldığında alarm gönderir.

Soğuk Zincir Takip Sistemi

Araçlara takılan sıcaklık sensörleri yardımıyla sıcaklığı canlı takip edebilirsiniz.

Sıcaklık değerleri seçilen değerlerin dışına çıktığında sistem bildirim ve mail gönderir. Bu sayede ürünlerinizin durumundan her zaman haberdar olursunuz.

Bunun yanı sıra bölge alarmı sayesinde araç planlanan lokasyona gittiği zaman bildirim alırsınız.

RFID

Okuyucu RFID etiketinden aldığı radyo dalgalarını dijital bilgiye dönüştürerek bilgisayar sistemine geçmesini sağlar ve bu bilgiler sistemde işlenerek istenilen şekilde kullanılır.

Yetki ile geçiş sağlama, yetki ile kontrollü araç kullanma ve giriş çıkış zamanlama kontrolü amacıyla kullanılabilir bir sistemdir.

Araç Kamera Sistemi

DVR

Anlık ve geçmişe dönük video kaydı sunar. Sürücülerin ve sürüş hatalarının kolaylıkla takip edilebileceği bir sistemdir. Gece görüşü, hareket duyarlılığı, fotoğraf çekme ve arşiv hizmeti artırılabilir hafıza ile mevcut olan özellikleridir.

NVR

NVR gece görüşü, hareket duyarlılığı, fotoğraf çekme ve arşiv hizmeti gibi özelliklere sahiptir.

Bunun yanı sıra kayıtlara internet aracığıyla uzaktan ulaşıp izleyebilirsiniz.

Kamera Sistemleri Kullanım Alanları

Özellikle Okul servis hizmeti veren kuruluşların araçlarında bulundurma zorunluluğu olan sistemlerdir. Servis yönetmeliğine göre NVR kayıt sistemi kullanma zorunluluğu vardır. Okul taşıtlarında kullanılan araç kamera sistemlerinin ilgili servis yönetmeliğine göre tüm sertifikalarının olması gerekmektedir. Satışını yapmış olduğumuz okul servis sistemlerinin tüm belgeleri mevcuttur.

Binek araçlarda kullanımı uygun olan bireysel araç kamera sistemleri genellikle park halinde kullanım özelliği olması sayesinde tercih edilmektedir. Kullanıcılar, araçlarının park halinde iken kayıt etmesini, anlık GPS takibini ve park halinde iken uzaktan araç içerisine bağlanıp anlık görüntü elde etmek istemektedirler.

Servis Araçları Takip Sistemi

Sistem sayesinde öğrenci velileri çocuklarının okula ve eve varış zamanlarını görebilmekte, servis aracının hız ihlali yapıp yapmadığını kontrol edebilmektedirler.

İstenildiğinde sistem servis aracı eve geldiğinde velinin cep telefonuna bildirim göndermektedir.

Okul yönetimi ve servis firmaları araçların yapmış oldukları ihlalleri, izledikleri güzergahı, okula ve eve zamanında ulaşıp ulaşmadıklarını otomatik olarak kontrol edebilmektedirler.

Şehir İçi Toplu Taşıma Araçları Yönetim Sistemi

Sistem sayesinde toplu taşıma araçlarının duraklara giriş ve çıkış zamanları otomatik olarak takip edilmekte, tanımlanmış programlarına uyup uymadıkları gün sonunda raporlanmaktadır.

Geliştirilen özel yazılım sayesinde güzergah, güzergah üzerindeki tüm duraklar ve bu duraklara giriş çıkış zamanları tanımlanmakta, durakta bekleme ve gecikme süreleri on-line olarak raporlanarak sistem denetim altına alınmaktadır.

Rota Yönetim Sistemi

Sürücülerinize alınması gereken personeli görev olarak atayabilirsiniz.

Alınacak kişiler aracın kendilerine yaklaştığını takip edebilir.

Sürücünüz attığınız görevleri notifikasyon olarak alıp mobil applikasyonundan tamamlar.

Her yolcunun alım zamanı, görevlerin tamamlanma zamanını ayrıntılı olarak raporlayabilirsiniz.

İş Makineleri Takip Sistemi

Sistem sayesinde hizmet verilen iş makinelerını uzaktan denetleyebilirsiniz.

Detaylı raporlama seçeneklerimiz ile çalıştığı lokasyon, çalışma süresi ve rölanti süresi gibi bir çok durumu raporlayabilirsiniz.

Ralli Yönetim Sistemi

3 yıldır resmi sponsoru olduğumuz Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) yarışmacılarının güvenliği Fora tarafından sağlanmaktadır.

Yarışmadaki araçların anlık konum takibi, kaza bildirimi, ambulans ile destek kontrolü Fora tarafından saglanmaktadır.

Asansör Yönetim Sistemi

Sistem tarafından asansörlerin çalışma süreleri hesaplanması ile periyodik bakım zamanları belirlenir. Ekipman bakımları sistemin Bu sayede güvenlik mksimize edilmiş olur.

-